Balkony i ogródki przyblokowe 2020 r.
W dniu 04.09.2020 r. w Świetlicy Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego na ul. Wiejskiej 17 odbyło się uroczyste rozdanie nagród wyróżnionym w konkursie na "Najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy
Organizatorzy
Pożegnanie wakacji - zabawy z koroną
Piątkowe popołudnie dnia 04.09.2020 r. należało do dzieci i młodzieży. Na terenach rekreacyjnych nad rzeką Łabuńką od godziny 16:30 do 18:30 animatorzy prowadzili gry i zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie. Były quizy z nagrodami, w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat utrzymania zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii, a także rywalizacje sportowe. Dzieci mogły same puszczać duże bańki mydlane oraz stać się, dzięki pomalowanej buzi, wymarzonym zwierzątkiem. Gościliśmy również firmę "EDUKIDO" prowadzącą na co dzień edukacyjne zajęcia z klockami Lego. Najmłodsi mogli pojeździć jeździkami oraz pobawić się na matach. Podczas imprezy pojawił się także EMPIŚ czyli Wielki Ptak z Archipelagu Roztocze w Budach, który chętnie fotografował się oraz losował atrakcyjne nagrody w kończącej spotkanie loterii fantowej.
Fotogaleria z imprezy- Kliknij tutaj
Organizatorzy
Dnia 21.08.2020 roku na terenach zielonych Osiedla Planty w Zamościu odbył się V Mityng Modelarski. W spotkaniu wzięło udział dziewięć zespołów Warsztatów Terapii Zajęciowej
z terenu miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego. Rywalizację przeprowadzono w dwóch klasach modeli latających - rzutków F1 (zawodnicy wykonali trzy kolejki lotów - po trzy loty) i z napędem gumowym F1G/N (dwie kolejki lotów - po dwa loty). Ocenie podlegały dwa najlepsze loty oraz dwa najlepsze wyniki z tych kolejek. Sędzią głównym był Pan Krzysztof Korzeniowski.
Wyniki zawodów:
I miejsce |
WTZ Lipina Stara |
41 punktów |
II miejsce |
WTZ Józefów |
40 punktów |
III miejsce |
WTZ Grabowica |
34 punkty |
IV miejsce |
WTZ Zamość Orlicz - Deresza |
33 punkty |
V miejsce |
WTZ Moratyn |
32 punkty |
VI miejsce |
WTZ Parafii św. Michała |
31 punktów |
VII miejsce |
WTZ Kresowa "Krok za krokiem" |
29 punktów |
VIII miejsce |
WTZ Rozłopy |
27 punktów |
IX miejsce |
Warsztat Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego |
25 punktów |
Na zakończenie zawodów Pan Andrzej Niezgoda - Instruktor Modelarstwa Lotniczego przeprowadził pokaz lotu szkolnego modelu akrobacyjnego na uwięzi.
Współorganizatorzy Zawodów: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z siedzibą
w Biłgoraju, Stowarzyszenie Modelarstwa Sportowego AERO ZAMOŚĆ, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
Kilka zdjęć ze spotkania - Kliknij tutaj
Organizatorzy
Miting Modelarski w Tuszowie Narodowym
W dniach 25-26 lipca 2020 roku dzięki zaproszeniu Aeroklubu im. Bogusława "Bodka"
Mrozka gościliśmy w Tuszowie Narodowym. Jako czteroosobowy zespół modelarzy lotniczych pracowni modelarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu wzięliśmy udział w Mitingu Modelarskim Modeli Latających na uwięzi klasy F2B. W ciągu dwóch dni, pomimo trudnej termicznie pogody (upały) wykonaliśmy kilkadziesiąt lotów modelami samolotów szkolnych na uwięzi i ćwiczyliśmy procedury udziału w przyszłych zawodach typu Puchar Polski i Mistrzostwa Polski, które planujemy przeprowadzić na nowo wybudowanym torze w Zamościu. Obserwowaliśmy też loty modeli wyczynowych, akrobacyjnych na uwięzi, w wykonaniu najlepszych zawodników - aktualnych reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Wyjazd do Tuszowa Narodowego był możliwy dzięki pomocy S.M. im. W. Łukasińskiego w Zamościu, Aeroklubu Ziemi Zamojskiej i Miastu Zamość.Andrzej Niezgoda
Instruktor Modelarstwa Lotniczego
Fot. Wojciech Mięsiak
Dzień Kobiet w Klubie Seniora "Pogodna Jesień"
Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzono w kraju słynącym z kapitalizmu, w Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły obchodzić święto w 1909 roku. Później ten zwyczaj przyszedł do Europy, początkowo do Austrii i Danii, później do Niemiec i Szwajcarii. Po zakończeniu II wojny światowej Dzień Kobiet stał się popularny w Polsce.
Pomimo tego że czasami święto dnia kobiet kojarzy się z okresem minionej epoki, jest to miłe święto. Nasze Seniorki z Klubu Seniora "Pogodna Jesień" w dniu 5 marca świętowały Dzień Kobiet. Uroczyste przyjęcie rozpoczęła Pani Marysia, która zaśpiewała piosenkę nawiązującą święta kobiet. Panowie z klubu zaśpiewali dla Pań Sto Lat oraz przygotowali część artystyczną. Były piosenki, wiersze, a każda z Pań otrzymała piernikowe serduszko z życzeniami. Przy poczęstunku oraz miłej i sympatycznej atmosferze szybko mijał czas. Drogie Panie, niech Dzień Kobiet trwa cały rok!
Kilka zdjęć ze spotkania - Kliknij tutaj
Walentynki w Klubie Seniora "U Waleriana"
W Klubie Seniora "U Waleriana" zakończenie karnawału połączone było z Walentynkami. W Polsce Walentynki zyskały popularność dopiero pod koniec lat 90 ubiegłego wieku. Walentynkowym wyznaniem czyli laurką, liścikiem, kwiatami, drobnym upominkiem okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobom, które darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciół, kolegów, znajomych. Walentynki, Dzień Zakochanych święto romantycznej miłości, która większości ludzi kojarzy się z młodością może stać się idealnym świętem również Seniorów. Każdy człowiek chce kochać i być kochanym. Potrzeba miłości jest ważna dla każdego, w każdym wieku. Dzień ten ma nam przypominać o tym, co jest w życiu najważniejsze. W czasach pogoni za pracą, za karierą, często miłość schodzi na drugi plan. Taki dzień jak Walentynki pozwala zastanowić się nad tym czym jest miłość i w czerwonym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Walentynki, które odbyły się w Klubie Seniora "U Waleriana" były okazją do rozmów o miłości, przyjaźni, miłego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy. Wszyscy Seniorzy otrzymali czerwone serduszka. Była muzyka, śpiew, tańce a kiedy muzyka na chwilę cichła, wszyscy delektowali się pysznym poczęstunkiem. Czas płynął w miłej i sympatycznej atmosferze, a Seniorzy po raz kolejny pokazali, że są szczęśliwi i potrafią się bawić.
Spotkanie z cyklu "Ciekawy Człowiek"
Spotkanie z cyklu "Ciekawy Człowiek" na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Już od kilku lat zapraszane są osoby, które dzielą się swoją wiedzą oraz pasją. Kolejne spotkanie odbyło się 6 lutego 2020 r. Gościem spotkania był Pan Mariusz Kiełb, Dyrektor Biura Rady Zamojskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Pan Mariusz Kiełb mówił o uśmiechu, humorze i radości życia. Czym jest uśmiech? Dla jednych jest wyrazem twarzy, dla innych ekspresją emocji i nastroju. Kiedy się uśmiechamy jesteśmy szczęśliwi. Uśmiech oprócz bycia wyrazem szczęścia jest formą komunikacji, która wskazuje, że znajdujemy się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Śmiech jest dobry nie tylko dlatego, że czujemy się lepiej, ale także dlatego łączy i zbliża ludzi. Uśmiech również uwalnia od udręk, zahamowań, kompleksów oraz od problemów. Co to jest radość i w czym tkwi tajemnica radości? Radość to złożony stan emocjonalny, którego częścią jest satysfakcja, euforia, poczucie, że działa się w zgodzie z własnymi pragnieniami, przekonaniami. Tajemnica odczuwania radości tkwi w tym, aby umieć dostrzec, że każda mijająca chwila jest niepowtarzalna, każda niesie z sobą naukę. Aby tego doświadczyć, trzeba się zatrzymać, nauczyć się uważności, być tu i teraz. Wtedy dopiero możemy zachwycać się drobiazgiem, możemy doceniać to co mamy i gdy przyjrzymy się swojemu życiu, najczęściej okazuje się, że tak naprawdę mamy wszystko czego potrzebujemy. Spotkanie z Panem Mariuszem Kiełbem przybliżyło uczestnikom bardzo szeroki temat jakim jest uśmiech i radość życia.
Wspólne kolędowanie
W dniu 31 stycznia w świetlicy osiedlowej przy ul. Orzeszkowej 28 po raz ósmy odbyło się kolędowanie międzypokoleniowe, którego celem jest kultywowanie tradycji oraz integracja i zbliżenie pokoleń. W tym roku we wspólnym kolędowaniu wzięły udział dzieci zespołu wokalnego "Dobroduszki" z Młodzieżowego Domu Kultury, zespół "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, wychowankowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze świetlic osiedlowych przy ul. Orzeszkowej i Peowiaków, Chór Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Kluby Seniora "Pogodna Jesień" i "U Waleriana" oraz Bursa Międzyszkolna nr 1 w Zamościu. Wykonawcy zaprezentowali, tradycyjne oraz mało znane kolędy i pastorałki. Kolędowaniu towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera. Były również chwile wzruszeń, szczególnie podczas wykonania kolędy "Dla Nieobecnych". Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze wręczone przez Prezesa Zarządu Spółdzielni. Uwieńczeniem wieczoru było odśpiewanie wspólnej kolędy "Nie było miejsca dla Ciebie", oraz słodki poczęstunek.
Kilka zdjęć ze spotkania - Kliknij tutaj
Konkurs Lotów Modeli Halowych klasy F1N
W dniu 27.11.2019 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Konkurs Lotów Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. W konkursie wzięło udział 21 uczestników reprezentujących trzy zespoły:
1.Warsztat Terapii Zajęciowej "Krok za Krokiem" w Zamościu
2.Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu
3.Warsztat Modelarstwa Lotniczego przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu.
Przeprowadzono pięć kolejek lotów modeli, podczas których mierzono czas lotu od startu do zatrzymania modelu po wylądowaniu.
Po zakończeniu konkurencji i podsumowaniu wyników okazało się, że zwycięzcą konkursu został Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu, który zdobył 275 punktów. Drugie miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej "Krok za Krokiem" w Zamościu z dorobkiem 178 punktów natomiast trzecie miejsce zajął Warsztat Modelarstwa Lotniczego przy Spółdzielni Mieszkaniowej W. Łukasińskiego Zamościu zdobywając 132 punkty.
Po zakończeniu Konkursu Prezes Klubu Modelarskiego LIGII OBRONY KRAJU z Biłgoraja Pan Krzysztof Datkiewcz zaprezentował pokaz modeli samochodów i czołgów sterowanych za pomocą fal radiowych. Następnie każdy z uczestników Konkursu mógł osobiście kierować miniaturowymi pojazdami wykonując próbne jazdy.
Organizatorzy konkursu: Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
Kierownik Konkursu - instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego Andrzej Niezgoda, sędzia główny - Krzysztof Korzeniowski.
Autor zdjęć - Krzysztof Korzeniowski.
Eliminacje do XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów
W dniu 16.10.2019 r. na scenie Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu odbyły się eliminacje do XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.
Przegląd adresowany był do seniorów z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W eliminacjach udział wzięło 45 podmiotów wykonawczych w kategoriach zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, soliści, recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.
Nie mogło tam zabraknąć utalentowanych seniorów z klubów seniora działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu "Pogodna Jesień" oraz "U Waleriana".
Z ogromną przyjemnością informujemy, że do finału XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbędzie się 23 listopada 2019 r. w Lublinie zakwalifikowała się Pani Jolanta Stopa z Klubu Seniora "U Waleriana", wykonując utwór pt. "A ja nie chcę czekolady".
Serdecznie Gratulujemy !
Konkurs modeli rakiet czasowych - rozstrzygnięty
W dniu 16.10.2019 r. na terenie lotniska Mokre odbył się konkurs modeli rakiet czasowych klasy S6A. W konkursie wzięło udział 53 uczestników, którzy reprezentowali warsztaty terapii zajęciowej w Zamościu oraz warsztat modelarski Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Przy pięknej bezwietrznej pogodzie, tuż po godzinie 1000 rozgorzała zacięta walka. W niebo wznosiły się modele rakiet. Konkurencja polegała na pomiarze czasu lotu od chwili startu do chwili lądowania. W wyniku zaciętej rywalizacji zespoły osiągnęły następujące rezultaty:
Miejsce I - Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała w Zamościu - 35 sek.
Miejsce II - Warsztat Terapii Zajęciowej "Krok za Krokiem" w Zamościu - 32 sek.
Miejsce III - Warsztat Terapii Zajęciowej przy Orlicz - Dreszera w Zamościu - 28 sek.
Miejsce IV - Warsztat Modelarski przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego - 22 sek.
Bezpośrednio po konkursie zaprezentowano model rakiety meteorologicznej RM-1 , która to pierwotnie wystartowała z Pustyni Błędowskiej 10 października 1958 r. i dała początek seryjnej produkcji rakiet do sondażu górnych warstw atmosfery ziemskiej. Model rakiety RM-1 wykonano w pracowni modelarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego..
Następnie zgromadzeni uczestnicy konkursu mogli obserwować loty modeli szkolnego samolotu w barwach polskiego lotnictwa sanitarnego.
Model ten również zbudowano w pracowni modelarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
O godzinie 1300 nastąpiło zakończenie konkursu. Zwycięskie zespoły nagrodzono pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które ufundowali organizatorzy konkursu tj.
- Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu
- Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Kierownikiem konkursu był Andrzej Niezgoda, a sędzią głównym Krzysztof Korzeniowski.
WĘDKARSKI PUCHAR PREZESA
Tradycyjnie jak co roku koło wędkarskie "Padwa" pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, zorganizowała zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spółdzielni. Zawody odbyły się na zbiorniku w Zamościu dnia 15.09.2019 r.
Na starcie stanęło 30-tu zawodników w tym siedmiu młodszych i dwudziestu trzech seniorów. Młodzi wędkarze, mimo chłodnego poranka, bo zaledwie 4 stopnie, zameldowali się punktualnie na miejscu zbiórki i byli w pełnej gotowości do rywalizacji. Walczyli o puchar do ostatniej minuty i za to wielkie brawa. Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa to tylko jedna z szeregu propozycji dla amatorów wędkarstwa, jakie każdego roku przygotowują członkowie koła Padwa. To okazja nie tylko do przeżywania sportowych emocji, ale także do wspólnego, rodzinnego spędzenia kilku chwil nad wodą. Wyrazy uznania organizatorzy zawodów usłyszeli także od wędkarza ze Śląska, który odwiedzał rodzinę w Zamościu i jako gość był opiekunem jednego z młodych wędkarzy.
Początkowo zawodnicy odławiali małe rybki, ale po godzinie rywalizacji na wędkach meldowały się coraz większe okazy łącznie z karpiami.
Po czterogodzinnej sportowej rywalizacji rybki zostały zważone i tak uplasowały się wyniki:
Młodzież:
1 miejsce - Krawiec Sebastian - 580 pkt.
2 miejsce - Kobryś Hubert - 560 pkt.
3 miejsce - Harasim Rafał - 540 pkt
Seniorzy:
1 miejsce Kobryś Grzegorz - 4550 pkt.
2 miejsce Szalukiewicz Marek - 1430 pkt.
3 miejsce Kamiński Leszek - 1270 pkt.
Na zakończenie imprezy Puchary zwycięzcom wręczył Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego - Jerzy Nizioł.
Kilka zdjęć z zawodów - Kliknij tutaj
XXIII Piknik rodzinny
W niedzielę 25 sierpnia na terenach rekreacyjnych Spółdzielni Mieszkaniowej nad rzeką Łabuńką odbył się XXIII Piknik Rodzinny, którego organizatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego.
Impreza co roku cieszy się coraz większym powodzeniem i przyciąga wielu uczestników, nie tylko spośród mieszkańców Spółdzielni, ale również innych zamojskich osiedli. Zamościan i gości do udziału w zabawie zachęciła piękna słoneczna pogoda oraz ciekawy, urozmaicony i dostosowany do różnych grup wiekowych program.
Piknik rozpoczął się blokiem imprez dla najmłodszych. Dużą atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa pod okiem animatora. W grach zespołowych i konkursach z nagrodami uczestniczyli także rodzice, z zaangażowaniem wspierający swoje pociechy. Atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, do których stały długie kolejki.
Kolejnym punktem programu były występy artystyczne. Jako pierwsi swoje zdolności wokalne zaprezentowali Finaliści Konkursu wokalno-muzycznego "Śpiewogranie w Ekonomiku", a także chór Klubu Seniora "U Waleriana". Wyczekiwanym przez mieszkańców osiedla wydarzeniem pikniku było ogłoszenie wyników corocznego konkursu na "Najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy". Zgodnie z tradycją zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe "UNIQA".
Późnym popołudniem na scenie pojawił się zespół COCO JAMBO, w skład którego wchodzą muzycy z naszego miasta. Niezapomnianą atrakcją tegorocznego pikniku był kabaret Leopolis ze Lwowa. Nie zabrakło również pokazów klaunady, cyrkowych występów zapierających dech w piersiach, piosenek, a przede wszystkim dużo humoru i dobrej zabawy.
Główną gwiazdą wieczoru XXIII Pikniku Rodzinnego był rockandrollowy zespół muzyczny "BACKBEAT" z Lublina. Przy dźwiękach dobrej muzyki publiczność bawiła się doskonale.
Uwieńczeniem zabawy był prezentowany po raz pierwszy na pikniku pokaz laserowy. Światło i dźwięk połączone w jedną spójną całość w specjalnie do tego celu wytworzonej "mgle" stworzyły niezapomniane widowisko.
Impreza, prowadzona przez Katarzynę Figurę, odbyła się dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu sponsorów, którzy przekazali swoje środki finansowe i rzeczowe. Wszystkim Sponsorom składamy serdeczne podziękowania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy - Kliknij tutaj
Spółdzielczy Rajd rowerowy
Co roku Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego organizuje dla mieszkańców osiedla wycieczkę rowerową, która ma na celu popularyzację turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku.
Nie inaczej było i w tym roku kiedy to w sobotni poranek 22 czerwca przy ul. Wiejskiej 17 przybyłych miłośników jednośladowców przywitał prezes Spółdzielni - Jerzy Nizioł.
Pomimo wiatru i ostrzeżeń meteorologów o przelotnych opadach deszczu zwarta i gotowa grupa miłośników rowerowej wyprawy, zaopatrzenia w nieprzemakalną odzież oraz dobry humor, ruszyła w drogę.
Półmetek sobotniej wycieczki na dwóch kółkach wyznaczono w miejscowości Ruskie Piaski, do której dotarliśmy trasą Chyże - Sitaniec Wolica - Wysokie - Chomęciska Duże - Stary Zamość - Tarzymiechy. Na miejscu czekał na uczestników rajdu ciepły posiłek turystyczny. Był to czas odpoczynku i relaksu.
Po uczcie dla ciała, najedzeni i pełni energii, poprzez Chomęciska Duże - Stary Zamość ? wróciliśmy do Zamościa, notując na licznikach 53 kilometry.
Rajd przebiegł w miłej turystycznej atmosferze. Dopisywała pogoda i dobry humor wszystkim, którzy w sobotni poranek wsiedli na rowery by uczestniczyć w zdrowym, aktywnym wypoczynku.
A więc czytelniku i czytelniczko! Jeśli masz pieniądze, kupuj rower. Nie wyobrażaj sobie, że w nim siedzi diabeł, nie lękaj się trudów początkowej nauki, nie lekceważ go jako zabawkę, ale naucz się jeździć i wyjeżdżaj jak najczęściej i najdalej za miasto. W krótkim czasie zgrubieją ci muskuły, odzyskasz sen, apetyt i dobry humor, staniesz się człowiekiem zdrowym, dzielnym i podziękujesz niżej podpisanemu, że Cię tak gorliwie zachęcał- agitował.?
100 - lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci miało i ma na celu walkę o prawa dzieci do życia, zdrowia i nauki.
Zasłużone dla najmłodszych pokoleń mieszkańców naszego miasta stowarzyszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci obchodziło w tym roku 100 rocznicę utworzenia.
Z okazji tak wyjątkowego Jubileuszu, 17 czerwca br. w osiedlowej świetlicy przy ul. E. Orzeszkowej 28 w Zamościu Zarząd Zamojskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował uroczystą akademię. Gości przybyłych na uroczystość przywitała Prezes Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zamościu - Pani Helena Hass. Działaczom i przyjaciołom zasłużonym dla organizacji, którzy swoją pracą wspierali i wspierają Towarzystwo, wręczono odznaczenia i pamiątkowe dyplomy. Odznakę specjalną "Przyjaciel dziecka" oraz medale pamiątkowe z okazji 100 - lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymali m.in. kadra pedagogów pracujących w zamojskich placówkach środowiskowych ognisk wychowawczych, Wiceprezydent Miasta Zamościa - Małgorzata Bzówka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta - Jan Matwiejczuk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego - Jerzy Nizioł, Przewodnicząca zarządu Orzeszkowej - Reymonta - Janina Gąsiorowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - Maria Mołdoch.
Wszyscy obecni goście pokazali, że tworzą prawdziwą wspólnotę, której cel od lat pozostaje jeden - uśmiech na twarzach wszystkich podopiecznych TPD
Część artystyczną wypełniły wspaniałe występy podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych
Pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymała wiele życzeń oraz gratulacji.
Na zakończeni uroczystej gali dla wszystkich zaproszonych gości czekał pyszny okolicznościowy tort.
Dzień Dziecka
Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto na całym świecie. Dzień w którym wszystkie pociechy powinny być radosne i uśmiechnięte, dzień w którym to właśnie one oprócz codziennej dawki miłości i czułości otrzymują prezenty i życzenia.
Do tych życzeń dołączyła się również Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, która z tej okazji zorganizowała dla dzieci wyprawę na Roztocze.
W piękny sobotni poranek 8 czerwca br. z grupą dzieci z osiedli spółdzielczych wraz z opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę do Krasnobrodu.
Naszą wędrówkę wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy ścieżką edukacyjną Dinozaury-Krasnobród, która położona jest w malowniczej Dolinie świętego Rocha.
Dzieci z dużym zaciekawieniem zwiedzały park, poznawały wygląd, nazwy i warunki życiowe dinozaurów. Miały też okazję podziwiać zdjęcia planszowe, które oglądane w specjalnych okularach dają efekt 3D. Po przejściu trasy dydaktycznej atrakcji dopełniły zabawy na placu wchodzącym w skład parku.
Kolejnym punktem wycieczki była kapliczka "Na wodzie", miejsce kultu religijnego i pielgrzymek z całej Polski. Wypływająca ze źródeł pod kapliczką woda w tak gorący dzień była nie lada atrakcją i orzeźwieniem dla naszych wycieczkowiczów. Po obmyciu się źródlaną wodą i napełnieniu pojemników udaliśmy się na długo oczekiwane lody. Był to czas na to, by odpocząć i uzupełnić stracone kalorie. Na zakończenie naszej edukacyjnej wędrówki pojechaliśmy do Ptaszarni na spotkanie z pięknymi okazami gołębi, bażantów, kuropatw i pawi a także obejrzeliśmy wystawę Wieńców Dożynkowych.
Aby uczcić kończący się Dzień Dziecka udaliśmy się nad zalew do miejscowej Pizzerii, tam czekały na nas gorące i pachnące placki. Apetyt był duży, pizza przepyszna, humory dopisywały. Pizza zniknęła w mgnieniu oka. Po uczcie dla ciała najedzeni i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną, która przepełniona była śpiewem i radosnym śmiechem.
A "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.", jak powiedział Janusz Korczak.
Tak oto po raz kolejny Dzień Dziecka zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Waleriana Łukasińskiego przeszedł do historii.
Do zobaczenia za rok!!!
Fotorelacja z wycieczki - Kliknij tutaj
Zawody Modeli Latających z napędem gumowym
W dniu 31.05.2019 r. o godzinie 10.00 na Osiedlu Planty odbył się konkurs modeli latających z napędem gumowym, w którym wzięło udział 40 uczestników reprezentujących następujące zespoły:
-Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Michała w Zamościu,
-Warsztat Terapii Zajęciowej Orlicz -Dreszera w Zamościu,
-Warsztat Terapii Zajęciowej "Krok za Krokiem"
-Warsztat Modelarski działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.
W wyniku zaciętej rywalizacji osiągnięto następujące rezultaty:
Miejsce I - Warsztat Terapii Zajęciowej "Krok za Krokiem" z czasem lotów -16 sekund,
Miejsce II - Warsztat Modelarski Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego - z czasem lotów 15 sekund,
Miejsce III - Warsztat Terapii Zajęciowej Orlicz - Dreszera z czasem lotów 14 sekund,
Miejsce IV - Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Michała z czasem lotów 10 sekund.
Organizatorzy zawodów Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej ufundowały zespołom nagrody w postaci dyplomów, pucharów i zestawów modeli latających.
Konkurs był też formą przygotowania zamojskiego zespołu do udziału w 50 MISTRZOSTWACH POLSKI MODELI LATAJĄCYCH, DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH, który odbędzie się w dniach 22-23.06.2019 r. w Gliwicach.
Fot. Krzysztof Korzeniowski
Pokaz modeli latających
W dniu 31.05.2019 r. o godzinie 10:00 na terenach zielonych Osiedla Planty ( obok Szkoły Podstawowej nr 10 ) odbędą się pokazy modeli latających, połączone z konkursem lotniczym.
W konkursie wezmą udział uczestnicy warsztatu modelarskiego działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Zamościu oraz uczestnicy Zamojskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy zademonstrują wykonane przez siebie modele latające z napędem gumowym.
Pokazy modeli latających i konkursu lotniczego będą też formą przygotowania drużyny do udziału w 50 MISTRZOSTWACH POLSKI - MODELI LATAJĄCYC DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH, które odbędą się w dniach 22-23.06.2019 r. w Gliwicach.
Organizatorzy konkursu Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej ufundowały zwycięskim zespołom nagrody w postaci dyplomów, pucharów i zestawów modeli latających do budowy, co z kolei umożliwi udział w podobnym konkursie modelarskim, który Organizatorzy planują przeprowadzić na terenie lotniska w Mokrem we wrześniu br.
W przypadku złych warunków atmosferycznych konkurs lotniczy odbędzie się w późniejszym terminie.
Dodatkowych informacji udziela Instruktor Modelarstwa Pan Andrzej Niezgoda pod nr tel. 793 061 746.
MDK w Zamościu świętował swoje 70-lecie
MDK w Zamościu świętował swoje 70-lecie Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w marcu tego roku świętował 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Klubie Batalionowym w Zamościu odbył się uroczysty koncert pt. "Szanujmy wspomnienia...", podczas którego wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, w formie słownej i muzycznej przedstawili bogatą historię zamojskiego MDK-u. Uroczystość zgromadziła pełną salę gości, pracowników, wychowanków i ich rodziców. Jubileusz ten był okazją do podsumowań, oceny osiągnięć i sukcesów oraz wspomnień minionych lat. To czas na wyrażenie uznania i podziękowań za zaangażowanie dla zasłużonych działaczy. Nie zabrakło również wspomnień o Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, która od kilku już dziesięcioleci współpracuje z MDK, podejmując wspólnie różnorodne działania na rzecz rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży, m.in. zajęcia taneczne, plastyczne i teatralne. Za tę wieloletnią, owocną współpracę nasza Spółdzielnia otrzymała niebanalne podziękowanie, wyrażone w formie artystycznej w trakcie przedstawienia takimi oto słowami, za które jesteśmy wdzięczni:
"Na świecie hard rock, komiksy! / U nas Spółdzielnie
Mieszkaniowe we współpracy / z MDK-iem Zamość...
Prowadziliśmy zajęcia / w nich dwóch, o mamo!
Był tam taniec! I plastyka! / Echa Zachodu...
I teatr jak zza żelaznej / kurtyny... Otóż!
Dwaj patroni tych spółdzielni: / snadź Zamoyski Jan
Z Walerianem Łukasińskim / pośród wspólnych ścian
W duchu wciąż patriotyzmu / zadbali o nas,
By nad Orłem Białym wzeszła / znowu korona.
Czerwone sztandary zgasły / jak wzrok mamuny
I niektóre gwiazdy spadły / w zmierzchu komuny!
Orli krzyk na godle bywa / po dziś dzień niemy...
Ale ludzie mają usta, / więc dziękujemy!
Kłaniamy się za współpracę / niezmiernie wdzięcznie!
Niechaj łańcuch symbiozy złoty / wciąż lśni jak jęczmień."
Oprócz występów artystycznych w holu Klubu Batalionowego można było również wpisać się do księgi pamiątkowej oraz obejrzeć stare albumy i pamiątkowy wernisaż zdjęć autorstwa obecnego dyrektora Andrzeja Szumowskiego pt. "Twarze MDK-u". Panu Dyrektorowi, Nauczycielom, Pracownikom i Wychowankom Młodzieżowego Kultury życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu i rozwijaniu talentów!
Z cyklu "Ciekawy człowiek" - dr Jacek Feduszka
3 kwietnia 2019 r. w ramach cyklicznych spotkań dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego pt. "Ciekawy człowiek" w świetlicy osiedlowej przy ul. E. Orzeszkowej 28 gościliśmy pana Jacka Feduszkę - historyka, numizmatyka, dra nauk humanistycznych. Pan Jacek Feduszka jest od ponad 30 lat związany z Muzeum Zamojskim. Od kilku lat jest również stałym współpracownikiem Tygodnika Zamoyskiego w dziale historycznym. Współpracuje również z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz z Uniwersytetem Warszawskim Doktor J. Feduszka opowiedział o swojej pracy oraz zadaniach Muzeum Zamojskiego, którego najważniejszą misją jest gromadzenie, ochrona i popularyzacja wielokulturowego dziedzictwa miasta Zamość wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Muzeum wypełnia tę misję poprzez opracowywanie, przechowywanie, konserwację oraz udostępnianie do celów badawczych i wystawienniczych zabytków związanych z archeologią, historią, sztuką i etnografią regionu. Muzeum organizuje wystawy, popularyzuje wiedzę, prowadzi badania naukowe i działania edukacyjne. Realizuje również wiele przedsięwzięć kulturalnych, których ofertę na rok 2019 doktor szczegółowo przedstawił, zachęcając do skorzystania z tej ciekawej i różnorodnej oferty, zwłaszcza podczas zbliżającej się w maju Nocy Muzeów. Spotkanie z panem Jackiem Feduszką przybliżyło uczestnikom kulisy pracy historyka oraz historię naszego miasta i regionu.
Spotkanie z cyklu "Ciekawy człowiek"
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu od kilku lat jest organizatorem cyklicznych spotkań dla mieszkańców pt. "Ciekawy człowiek". Spotkania odbywają się raz w kwartale.
Pierwsze spotkanie w tym roku odbyło się w dniu 20 lutego 2019 r. w świetlicy osiedlowej przy ul. Orzeszkowej 28 w Zamościu, a gościem była pani Dominika Lipska, prezes Stowarzyszenia "Turystyka z pasją". Pani Dominika opowiedziała uczestnikom spotkania o początkach swojej pasji łączącej turystykę z historią oraz przedstawiła ofertę stowarzyszenia, która jest bardzo różnorodna i bogata. Działalność stowarzyszenia, oprócz świadczenia usług przewodnickich, obejmuje także przygotowanie inscenizacji nawiązujących do XVIII wiecznej historii Zamościa pt. "Legenda Stołu szwedzkiego" i "Przekazanie okupu" oraz aranżację wystawy kostiumów historycznych pt. "Koronki, turniury, aksamity- stroje od końca XVI do XX w." Stowarzyszenie jest także współorganizatorem wielu przedsięwzięć turystyczno-kulturalnych, m.in "Szturmu twierdzy Zamość", Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z historią" oraz "Wtorków w Starym Kinie".
Przewodnicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu oprowadzają turystów po Zamościu ubrani we własnoręcznie uszyte stroje historyczne. Jeden z takich kostiumów zaprezentowała pani Dominika. Opowiedziała również o modzie kobiecej na przestrzeni wieków. To zagadnienie bardzo zainteresowało uczestników, zwłaszcza panie, gdyż jak wiadomo, piękne stroje to temat bliski kobietom każdej epoki. Wystawę pozostałych kostiumów historycznych można zobaczyć w Kazamacie Wschodniej Bastionu II.
Spotkanie z panią Dominiką Lipską przybliżyło uczestnikom historię naszego miasta i zachęciło do jej dalszego poznawania, choćby poprzez udział w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie "Turystyka z pasją".
Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania - Kliknij tutaj
BAL KARNAWAŁOWY
W dniu 15 lutego 2019 r. w świetlicy osiedlowej przy ul. Orzeszkowej 28 odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci ze spółdzielczych osiedli. Organizatorem wydarzenia była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.
Bale to nieodłączny element karnawału, czasu tradycyjnie przepełnionego muzyką i zabawą. Bal karnawałowy jest atrakcją szczególnie lubianą przez dzieci, dostarczająca im wielu radosnych przeżyć .Tak też było i u nas. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i umożliwiła im spędzenie czasu w miły i ciekawy sposób.
Już sam odświętny i kolorowy wystrój sali wprowadzał w nastrój wesołej zabawy. O wspaniałą atmosferę podczas zabawy zadbała także roztańczona Grupa Animatorów "Grawitacja". Impreza rozpoczęła się od wielobarwnego korowodu w rytmie świateł dyskotekowych, kul led i kolorowych laserów. Oprócz zabaw taneczno-ruchowych nie zabrakło takich atrakcji jak: malowanie włosów, wata cukrowa, strzelanie z pistoletów na nerfy czy gry i zabawy na interaktywnej podłodze. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach, tańcach i śpiewaniu piosenek.
Zabawa była świetna, nic więc dziwnego, że kiedy nadszedł jej koniec, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Pocieszający jest fakt, iż w przyszłym roku znowu spotkają się na karnawałowym balu, a w międzyczasie czekają na nie inne atrakcje i imprezy organizowane przez naszą Spółdzielnię.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z balu - Kliknij tutaj
WALENTYNKI PO 60-TCE ? CZEMU NIE? - WALENTYNKOWE SPOTKANIA W KLUBACH SENIORÓW
W dniach 13 - 14 lutego w klubach seniorów "U Waleriana"
i "Pogodna Jesień" odbyły się spotkania z okazji walentynek.Walentynki to święto romantycznej miłości, to jeden z tych dni w roku, które chcemy spędzać z najbliższą osobą. Kojarzą się z atmosferą miłości i bliskości. Pojawiły się w naszej kulturze stosunkowo niedawno i zostały entuzjastycznie przyjęte przez młodzież. Nie jest to jednak święto wyłącznie dla ludzi młodych - osoby starsze, także chętnie spędzają Dzień Zakochanych w wyjątkowy sposób. Nawet, jeśli z różnych życiowych względów, nie mają ukochanej osoby, nie znaczy to, że muszą spędzać walentynki w smutku i samotności.
Seniorzy z Klubu "U Waleriana" i "Pogodna Jesień" działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, włączając się do obchodów walentynek, przekonali się, że w każdym wieku można się wspaniale bawić. Seniorzy obdarowali się czerwonymi serduszkami, recytowali wiersze i śpiewali miłosne piosenki, a romantyczny charakter święta podkreślił słodki poczęstunek. Czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, a Seniorzy po raz kolejny pokazali, że mimo upływu lat potrafią się bawić, są szczęśliwi, pełni energii i wigoru. Udowodnili, że to święto jest świetną okazją, aby się spotkać i pobyć razem.
Kochani Seniorzy! Życzymy Wam jak najwięcej miłości i przyjaźni! Swoją postawą uczycie nas, że cieszyć się życiem można w każdym wieku. Okazując sobie życzliwość i serdeczność każdego dnia, nie tylko 14 lutego, sprawimy, że życie stanie się piękniejsze.
"Seniorzy, kochajmy się ! Seniorzy, trzymajmy się" !
Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy - Kliknij tutaj
W czasie ferii zimowych w dniach 11-12.02.2019 r. w świetlicy osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Orzeszkowej 28 odbyły się warsztaty modelarskie, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zamościa. Uczestnicy zajęć zapoznali się z historią lotnictwa polskiego ( w nawiązaniu do obchodów 100- lecia lotnictwa w Polsce) oraz budową modeli balonów na ogrzane powietrza. Warsztaty miały też na celu przygotowanie do udziału w pokazach i konkursach lotów modeli balonów, które planujemy przeprowadzić na zakończenie ferii w dniu 23.02.2019 r. na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas pokazu zostanie wyłoniony zespół reprezentujący Zamość na Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze o Mały Puchar Gordona Benneta , które odbędą się w kwietniu br. we Włocławku. Organizatorem pokazu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej. Zwycięskie zespoły otrzymają puchary dyplomy i nagrody.
Osoby zainteresowane modelarstwem mogą rozwijać swoje pasje w modelarni mieszczącej się przy ul. Peowiaków 60. Chętni mogą zasięgać porad oraz zbudować własne modele pod okiem instruktora w piątki w godzinach 15:00 - 17:00 i w soboty w godzinach 11:00 - 16:00.
Dodatkowych informacji udziela instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego Aeroklubu Ziemi Zamojskiej Pan Andrzej Niezgoda, tel. 793061746.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z warsztatów - Kliknij tutaj
W dniu 24.01.2019 r. w świetlicy osiedlowej przy ulicy Orzeszkowej odbyło się międzypokoleniowe spotkanie pn. "Wspólne Kolędowanie". W spotkaniu, którego celem jest integracja środowiska mieszkańców naszej Spółdzielni, kultywowanie świątecznych tradycji i zbliżanie pokoleń udział wzięli seniorzy z osiedlowych klubów : "Pogodna jesień" i "U Waleriana" oraz artyści z Chóru Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło także młodzieży i dzieci z osiedlowych świetlic TPD, Bursy Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli też zaproszeni goście.
Po oficjalnym powitaniu rozpoczęły się występy artystyczne. Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu dzieci i seniorów przywołały magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W serdecznej , rodzinnej atmosferze czas upływał spokojnie i radośnie, a uwieńczeniem wspólnego świętowania było odśpiewanie nastrojowej kolędy "Cicha noc" oraz słodki poczęstunek. Kolędowanie zakończono z przekonaniem, że ten spędzony razem, piękny wieczór przyczynił się do pogłębienia społecznej wspólnoty mieszkańców naszej Spółdzielni. Z pewnością w przyszłym roku spotkamy się ponownie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania - Kliknij tutaj
7 grudnia 2018 roku w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Orzeszkowej 28 odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci ze spółdzielczych osiedli. Organizatorem wydarzenia była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu i Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na powitanie wszyscy otrzymali czerwone mikołajkowe czapki. Dzieci brały udział we wspólnych zabawach, tańcach i śpiewaniu piosenek. Były też wesołe animacje, malowanie twarzy w zimowe wzory, zabawa na interaktywnej podłodze i modelowanie kolorowych balonów.
Najwięcej radości dostarczyło wszystkim zamykanie w wielkiej mydlanej bańce. W zabawie wzięli udział i młodsi i starsi uczestnicy imprezy. Najważniejsze w tym dniu było jednak oczekiwanie na szczególnego gościa. Dzieci czytając wierszyki zaprosiły Świętego Mikołaja, który wręczył paczki i obiecał przyjechać za rok. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy - Kliknij tutaj
Jak ustrzec się przed pułapkami telekomunikacyjnego świata i nieuczciwymi praktykami operatorów? Na co zwracać uwagę przy zawieraniu czy wypowiadaniu umów, jakich zapisów się wystrzegać i gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiadali pracownicy Lubelskiej Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej podczas spotkania, które odbyło się w dniu 5 grudnia 2018 roku w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Orzeszkowej. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Katarzyna Mazur, Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu.
Seniorzy z Klubu Seniora "U Waleriana", którzy uczestniczyli w spotkaniu dowiedzieli się jakie przysługują im prawa, jak dochodzić roszczeń i jak poruszać się w coraz bardziej skomplikowanym świecie usług telekomunikacyjnych. Zaproszeni goście przypomnieli o prawach konsumenta, terminach odstąpienia od niekorzystnych umów i konsekwencjach prawnych związanych z ich zawarciem. Poruszono też zagadnienia związane z przeniesieniem numeru przy zmianie dostawcy usług, reklamacji telekomunikacyjnej, usług Premium i opłat roamingowych.
Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami związanymi z nieuczciwym postępowaniem dostawców usług. Po spotkaniu była możliwość omówienia indywidualnych przypadków i doświadczeń oraz zasięgnięcia opinii pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Seniorzy otrzymali także materiały informacyjne związane z zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania.
Klub Seniora "Pogodna Jesień" działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu kończy 40 lat. W związku z tym 22 listopada w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Orzeszkowej 28 miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Seniorzy obchodzili jubileusz 40 - lecia istnienia klubu. Do wspólnego świętowania zaproszono wielu znamienitych gości i przyjaciół.
Życzenia, kwiaty i upominki dostojnym jubilatom wręczyli: Jerzy Nizioł - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu i Ryszard Będkowski - Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Były tez kwiaty i podarunki od zaproszonych gości, a życzeniom zdrowia i dalszych sukcesów w prowadzonej działalności nie było końca.
Jednak najważniejsi tego dnia byli sami jubilaci dla których rubinowe gody to okazja do wielu wspomnień i wzruszeń. Warto nadmienić że "Pogodna Jesień"
jest najdłużej działającym klubem seniora w naszym mieście, a te 40 lat to czas wielu wspaniałych przedsięwzięć i osiągnięć. O historii klubu i jego zasługach dla naszej spółdzielczej społeczności przypomniał Prezes Jerzy Nizioł.A wszystko zaczęło się 4 grudnia 1978 roku, kiedy to grupa mieszkańców osiedla Planty z ul. Róży Luksemburg (obecnie Peowiaków) z własnej inicjatywy utworzyła klub seniora. Dzięki udostępnieniu lokalu położonego przy ul. Peowiaków 62 i wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego klub mógł rozpocząć swoją działalność. Obowiązki Kierownika Klubu członkowie powierzyli wówczas Pani Marii Kowalczuk, a zastępcą i opiekunem grupy artystycznej została Pani Kazimiera Krupa, która później w latach 1996-2000 kierowała klubem. Kolejnym kierownikiem była w latach 2000-2001 Pani Irena Łęcka, a w ostatnich latach funkcję te pełniła Pani Małgorzata Bender. Podczas obchodów jubileuszu nominację na stanowisko nowego kierownika odebrała Pani Zdzisława Radecka.
Te wszystkie lata to czas wypełniony pracą z ludźmi w podeszłym wieku, prowadzeniem działalności kulturalnej, społecznej i rozrywkowej, organizowaniem spotkań, wycieczek oraz nawiązywaniem współpracy z innymi klubami seniora. Organizowano wyjazdy z programami artystycznymi, udział w konkursach recytatorskich i festiwalach pieśni seniorskiej. Seniorzy angażowali się w działalność artystyczną skierowaną do mieszkańców zamojskich osiedli, szkół i świetlic. Brali też udział w wycieczkach turystycznych organizowanych przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, a wyjazdy te pozostają do dzisiaj źródłem niezapomnianych wrażeń.
Seniorzy nadal angażują się w działalność społeczna i kulturalną, a spotkania w klubie sprzyjają rozwijaniu pasji i doskonaleniu talentów. Umiejętności wokalne i aktorskie seniorzy zaprezentowali właśnie podczas obchodzonego jubileuszu. Program artystyczny, a potem wspólne biesiadowanie przy poczęstunku potwierdziły, że pomimo wkroczenia w "jesień życia" członkowie klubu zachowują pogodę ducha i życiowy optymizm. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania - Kliknij tutaj
W dniu 14 listopada 2018 roku w Klubie Seniora "U Waleriana" miało miejsce wyjątkowe spotkanie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematyka niepodległościowa została tym razem pokazana w nieco innym ujęciu. Bo rok 1918 to nie tylko 100. rocznica odzyskania niepodległości ale również stulecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce.
O kobietach walczących, patriotkach, emancypantkach i społeczniczkach opowiadała Pani Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, autorka wystawy "Emancypantki i Patriotki" przedstawiającej wizerunki wybitnych Polek XIX i XX wieku.
Wystawa pokazuje kobiety które od czasów zaborów prowadziły podwójna walkę o równouprawnienie i o niepodległość. Towarzyszy jej też wiele wykładów, dyskusji, warsztatów jak np. zajęcia z tworzenia biżuterii.
Uczestnicy spotkania usłyszeli znane nazwiska jak Konopnicka, Orzeszkowa, Dąbrowska, Nałkowska jak i te mniej o których mówi się niewiele, a miały swój ogromny wkład w działalność niepodległościową. Wystawa pokazuje bowiem temat w ujęciu ogólnym jak i lokalnym. Na potrzeby wystawy został opracowany w formie broszury Zamojski Szlak Kobiet, będący zachętą do odbycia historycznego spaceru po ulicach naszego miasta.
Opowieści towarzyszył pokaz zdjęć z wystawy a uczestnicy otrzymali materiały opowiadające o wszystkich wyjątkowych kobietach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania - Kliknij tutaj
W dniu 17 listopada 2018 r. w hali Sportowej ZSP nr 5 w Zamościu odbyły się VI Regionalne Zawody Modeli Szybowców Halowych Kl. F1N. Organizatorem wydarzenia była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
W rywalizacji wzięło udział 64. uczestników z 9. klubów modelarskich.
Do udziału w zawodach przystąpiły następujące zespoły:
Zawody przeprowadzono w trzech grupach wiekowych.
W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach kolejno miejsca zajęli:
W Kategorii Młodzik do lat 14.
I miejsce - Kordas Hubert
II miejsce - Dziedzic Filip
III miejsce - Szumiata Karol
W Kategorii Junior 14-18 lat
I miejsce - Jakub Wezgraj
II miejsce - Jakub Kopera
III miejsce - Maksymilian Korniewski
W Kat. Senior powyżej lat 18.
I miejsce - Kryszczuk Leszek
II miejsce - Dariusz Machul
III miejsce - Tadeusz Stachniuk
Zawody wyłoniły też drużynę, która będzie reprezentować nasz region w planowanych na grudzień 2018 roku Mistrzostwach Polski w Krośnie. Zwycięstwo w tym przypadku należało do Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka" z Hrubieszowa.
Kierownikiem zawodów był Pan Andrzej Niezgoda, a sędzią głównym Pan Krzysztof Korzeniowski.
Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe przekazane przez organizatorów : Spółdzielnię Mieszkaniową im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu i Aeroklub Ziemi Zamojskiej. Puchar drużynowy dla najlepszych modelarzy ufundował sponsor zawodów PGE Dystrybucja Oddział w Zamościu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania - Kliknij tutaj
W dniu 21 września 2018 r. członkowie Klubu Seniora "Pogodna Jesień" i "U Waleriana" przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Korzystając z ostatnich letnich promieni seniorzy udali się do Biłgoraja.
Mieli okazję zobaczyć nowo powstające Miasteczko na Szlaku Kultur, nawiązujące do tradycyjnej architektury przełomu XIX i XX w. Następnie odwiedzili skansen "Zagroda Sitarska" gdzie mogli zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem i codziennym życiem biłgorajskich sitarzy. Pobyt w Biłgoraju zakończył się wizytą w Kaplicy św. Marii Magdaleny, należącej do zespołu kościelnego Puszczy Solskiej, gdzie znajduje się kamienna studnia z cudownym źródłem.
Z Biłgoraja uczestnicy wyprawy udali się do Górecka Kościelnego na zwiedzanie modrzewiowego kościoła św. Stanisława i dalej na spacer aleją dębów aż do Kapliczki "na wodzie". W drodze powrotnej najbardziej wytrwali zdecydowali się na przejście leśną ścieżką do tamy elektrowni wodnej na rzece Szum. Dopisała nie tylko pogoda, lecz także kondycja i dobry humor.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu - Kliknij tutaj
Już po raz XXII na terenach rekreacyjnych nad rzeką Łabuńką odbył się piknik rodzinny. Organizatorem pikniku była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego. Pomimo, że aura nie była sprzyjająca, to gorące rytmy na scenie sprawiły, że humory dopisywały. Program pikniku był urozmaicony i dostosowany do różnych grup wiekowych. Dużą atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa z animatorem na scenie oraz przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami.
W trakcie pikniku odbyło się podsumowanie ogłoszonych konkursów. Konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Osiedle moich marzeń" oraz konkursu dla mieszkańców Spółdzielni na "Najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy".
W konkursie plastycznym "Osiedle moich marzeń" przyznano nagrody i wyróżnienia dla 8 młodych, uzdolnionych artystów. Prace wpłynęły ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Młodzieżowego Domu Kultury.
W konkursie na "Najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy"
przyznano 10 wyróżnień w trzech kategoriach.Kategoria balkony:
Kategoria ogródki:
Kategoria balkon i ogródek przyblokowy:
Wiesława Szczuka
W godzinach wieczornych na scenie wystąpili:
Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"
Chór Ziemi Zamojskiej "Contra"
zespół "Gdzie diabeł nie może"
zespół "Bonum Voces"
Gwiazdą wieczoru był zespół "SONiC" z solistką Małgosią Nazar.
Na zakończenie imprezy tradycyjnie już odbył się pokaz sztucznych ogni. Konferansjerem XXII Pikniku Rodzinnego była Katarzyna Figura.
Realizacja XXII Pikniku Rodzinnego nie byłaby możliwa gdyby nie liczni sponsorzy, którym składamy gorące podziękowania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy - Kliknij tutaj
W dniu 19 sierpnia 2018 r. nad zalewem w Jacni odbyły się kolejne zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego.
Organizatorem zawodów było Koło PZW Padwa Zamość, które działa pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowej. Zawody przebiegały w sympatycznej atmosferze, dopisała również pogoda. W zawodach uczestniczyło 27 uczestników w różnych grupach wiekowych, tylko 7 z nich udało się złowić piękne okazy. Puchar Prezesa zdobył nowy członek Koła, Krzysztof Szlęzak, który ma szansę zostać liderem zawodów wędkarskich.
Dnia 9 lutego 2018 roku odbyła się uroczystość Jubileuszu 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, największej i najstarszej Spółdzielni Mieszkaniowej na Zamojszczyźnie.
Obchody Jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętego Michała Archanioła
w intencji mieszkańców i pracowników. Część oficjalna miała miejsce w Klubie Batalionowym Jednostki Wojskowej przy ul J. Piłsudskiego 36.
Przybyłych gości przywitał Prezes Spółdzielni im. Waleriana Łukasińskiego Jerzy Nizioł.
W pierwszej kolejności przywitał licznie przybyłych członków i mieszkańców Spółdzielni.
Zaproszenie na obchody Jubileuszu przyjęli również: Poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Marszałek Sejmiku Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewa Jaszczuk, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i Dyrektor PGE Dystrybucja Andrzej Olborski, Zastępca Dyrektora Biura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Zamościu Witold Marucha, Prezes Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej dr Jerzy Jankowski, Prezes Związku Zawodowego "Budowlani"
Zbigniew Janowski, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Zastępca Prezydenta Magdalena Dołgan, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Godzisz, Wiceprezes Zarządu Grupy Uniqa Adam Łoziak, Dyrektor lubelskiego Oddziału Grupy Uniqa Mariola Sowińska, Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu Krzysztof Stefanowski, Dyrektor Regionalnego Banku PKO BP w Lublinie Jan Karwański, Dyrektor Oddziału Zamość Banku PKO BP Bożena Olejniczak, Skarbnik Miasta Zamość Jadwiga Kijek, Dyrektor Biura Rady Miasta Zamość Magdalena Hubala, Dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Zamość Stanisław Flis, Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury Janusz Nowosad, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Andrzej Szumowski, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 Edyta Wasil, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Dorota Pintal, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim Ireneusz Myśliwiec, Prezes Spółdzielni im. Jana Zamoyskiego w Zamościu Jan Sadło, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Hrubieszowie Zbigniew Teterycz, Prezes Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Witold Bazan, Prezes Spółdzielni Budowlani Zdzisław Wojtak, Prezes Spółdzielni Energetyk Stanisław Gil, Jan Gąbka z Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju Aleksander Bełżek, Dyrektor PGE Obrót Dariusz Zagdański, przedstawiciele Unii Szefów Firm Zamojszczyzny Roman Trześniowski i Małgorzata Podolak, przedstawiciele Asseco Business Solutions SA, dyrektor Wydziału Kultury i sportu Urzędu Miasta Zamość Małgorzta Bzówka, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość Agnieszka Kowal.O historii powstania, planach inwestycyjnych, pierwszych oddanych mieszkaniach, o rozwoju oraz o bieżącej działalności Spółdzielni opowiedział Prezes Jerzy Nizioł.
Obecnie własność Spółdzielni im. Waleriana Łukasińskiego to 99 budynków, 4343 mieszkania, 11 obiektów z lokalami użytkowymi, parkingi, liczne place zabaw, tereny zielone i rekreacyjne. Na terenie Spółdzielni zamieszkuje około 12 tysięcy mieszkańców.
Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na wręczenie odznaczeń.
Uroczystego wręczenia odznaczeń państwowych dokonał Zastępca Dyrektora Biura Organizacji, Kadr i Budżetu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Witold Marucha, kierujący Delegaturą w Zamościu. Na podstawie art. 138. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został Krzysztof Krzysztoń. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczona została Małgorzata Żelechowska.
Przyznano także Odznaczenia Zarządu Województwa Lubelskiego na mocy Uchwały Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 16 stycznia 2018 r. w sprawie wyróżnienia Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego. Marszałek Arkadiusz Bratkowski oraz Radna Sejmiku Ewa Jaszczuk dokonali dekoracji osób uhonorowanych Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego. Uhonorowane osoby to: Urszula Adamczuk, Halina Bednarz-Puszka, Stanisława Dziaduszek, Janina Gąsiorowska, Jerzy Kość, Adam Kutyła oraz Antoni Pańko.
Z okazji 60 - lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Rada Nadzorcza Spółdzielni wystąpiła z wnioskiem do Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka o przyznanie medalu Prezydenta Miasta Zamość "Zasłużony dla Zamościa"
dla Pana Jerzego Nizioła, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego. Uroczystego wręczenia Medalu dokonał Prezydent Andrzej Wnuk.Odznaczenie Honorowe "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego"
z dnia 12 grudnia 2017 r. przyznano: Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu oraz Prezesowi Jerzemu Niziołowi.
Na wniosek Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej przyznał odznaki "Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego"
. Odznaczenia przyznano dla działaczy spółdzielczych i pracowników Spółdzielni, którzy swoją postawą i pracą zawodową przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego Spółdzielni. Odznaczone osoby to: Mariola Sowińska, Urszula Adamczuk, Tadeusz Dąbrowski, Marek Garbaczewski, Marcin Jabłoński, Anna Kołtun, Bogdan Kruk, Krystyna Milczuk, Zbigniew Moszczyński, Antoni Pańko, Maria Typiak, Maria Włoch, Leszek Wójtowicz. Aktu dekoracji dokonał Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej dr Jerzy Jankowski.Na wniosek Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej, Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej uhonorował Złotym Laurem Spółdzielczości Panią Janinę Gąsiorowską.
Statuetki 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego odebrali: Andrzej Wnuk, Magdalena Dołgan, Sławomir Zawiślak, Stanisław Żmijan, Jerzy Jankowski, Zbigniew Janowski, Jan Wojciech Matwiejczuk, Ireneusz Godzisz, Adam Łoziak, Mariola Sowińska, Jan Karwański, Bożena Olejniczak, Jadwiga Kijek, Karol Garbula, Witold Marucha.
Statuetki 60-lecia Spółdzielni otrzymali także byli Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, Prezesi Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Sponsorzy. Uhonorowane nimi osoby to: Marian Gałka, Janina Gąsiorowska, Adam Kutyła, Jan Gąbka, Ireneusz Myśliwiec, Aleksander Bełżek, Jan Sadło, Ewa Jaszczuk, Zbigniew Teterycz, Witold Bazan, Ryszard Rymarz, Jarosław Maluha, Roman Trześniowski, Jarosław Lizut.
Jubileuszowe uroczystości uświetnił koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, z którą gościnnie wystąpiła znakomita śpiewaczka Nina Nowak.
Galę Jubileuszu 60-lecia Spółdzielni im. Waleriana Łukasińskiego prowadziła Katarzyna Figura.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości Gali - Kliknij tutaj
Organizator Konkursu
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego ul. Wiejska 17
22-400 Zamość
Cel Konkursu
Konkurs adresowany jest do mieszkańców i sympatyków Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego,
a przede wszystkim do tych osób, które lubią fotografować. Celem konkursu jest stworzenie zbioru zdjęć przedstawiających zasoby Spółdzielni, zarówno budynki jak i tereny zielone wraz z małą architekturą. Organizatorzy Konkursu chcą zaprezentować Spółdzielnię taką, jaką widzą ją właśnie mieszkańcy, na co zwracają szczególną uwagę, które zakątki podobają się im najbardziej, czym chcieliby się pochwalić, co chcieliby pokazać. Inspiracją Organizatora do ogłoszenia tego Konkursu jest Jubileusz 60?lecia Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego. Uroczyste obchody Jubileuszu zostaną rozpoczęte w dniu 9 lutego 2018 r.
Obok oficjalnych uroczystości odbędą się również imprezy okolicznościowe związane z Jubileuszem Spółdzielni.
Warunki uczestnictwa
Obowiązki autorów
Prace należy składać w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego ul Wiejska 17 , zapakowane w kopercie, z dopiskiem: ,,Moje osiedle w obiektywie,,
Nagrody
Laureaci Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Prawa i obowiązki Organizatora
- wartość artystyczna
- zgodność z tematem konkursu
- jakość techniczna
Terminarz
Uwagi
Pliki do pobrania:
Ogólna informacja o konkursie:
- uczniowie zamojskich szkół podstawowych
- uczniowie zamojskich gimnazjów
W dniu 17 stycznia 2018 r. w świetlicy osiedlowej przy ul. E. Orzeszkowej 28 odbyło się spotkanie pokoleń
pn. ,,Wspólne kolędowanie,,. W spotkaniu udział wzięły: dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3, Środowiskowego Ogniska TPD przy ul. E. Orzeszkowej 28, młodzież z Bursy Międzyszkolnej Nr 1, a także seniorzy z klubów seniora ,,Pogodna Jesień,, i ,,U Waleriana,,, działających przy Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Spotkanie było okazją do wysłuchania pięknych kolęd i pastorałek polskich.
W dniu 25 listopada 2017 r. w hali Sportowej ZSP nr 5 w Zamościu odbyły się V Okręgowe Zawody Modeli Szybowców Halowych Kl. F1N. Organizatorem zawodów była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
Do udziału w zawodach przystąpiły zespoły reprezentujące:
1. Klub Modelarski L.O.K. w Biłgoraju
2. Modelarnia przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamojskiego
3. Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka"
w Hrubieszowie4. Modelarnia przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie
5. Modelarnia przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego
6. Klub Modelarski "Śmigiełko" w Rudzie -Hucie
Loty modeli szybowców halowych kl. F1N oceniali sędziowie chronometrażyści w osobach: Krzysztof Korzeniowski, Ryszard Nowak, Ireneusz Zbarachewicz.
W ocenie jury w klasyfikacji drużynowej największą ilość punktów zajął Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Hrubieszowie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna modelarska przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego. Trzecie miejsce przypadło drużynie modelarskiej ze Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamojskiego.
W klasyfikacji indywidualnej w kat. młodzik kolejno miejsca zajęli:
I miejsce - Szumiata Karol - UKS Hrubieszów
II miejsce - Dziewulski Jakub - SM Łukasińskiego
III miejsce - Czerwieniec Rafał - SM Zamojskiego
W Kat. Junior:
I miejsce - Mięczak Mateusz - UKS Hrubieszów
II miejsce - Zbarachowicz Kacper - UKS Hrubieszów
III miejsce - Niezgraj Jakub - UKS Hrubieszów
W Kat. Senior
I miejsce - Kryszczuk Leszek -UKS Hrubieszów
II miejsce - Stachniuk Tadeusz - MDK Chełm
III miejsce - Czop Kamil - SM im. W. Łukasińskiego
Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.
Kierownikiem zawodów był Krzysztof Korzeniowski Sędzia Główny Leszek Kryszczuk
W dniu 19 września 2017r. kilkudziesięcioosobowa grupa seniorów z Klubów Seniora ,,U Waleriana,, i ,,Pogodna Jesień przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego wyjeżdżała do miejscowości Rudnik na święto pieczonego ziemniaka.
W scenerii jesiennego krajobrazu pieczone ziemniaki i kiełbaska z ogniska smakowały wyśmienicie.
27 sierpnia 2017 r. na terenach rekreacyjnych Spółdzielni nad rzeką Łabuńką odbył się XXI Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.
Piknik rodzinny rozpoczął się blokiem zabaw, gier i konkursów dla najmłodszych uczestników. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było malowanie buziek w wykonaniu zespołu animatorów kultury, który również na scenie bawią najmłodszą publiczność. Swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury - Zespół Tańca Nowoczesnego "Raptis" i małe wokalistki z zespołu muzycznego.
Zanim na scenie pojawili się kolejni artyści wręczono nagrody i dyplomy dla zwycięzców ogłoszonego wcześniej konkursu na "Najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy 2017".
Wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Przewodniczący Rady Nadzorczej Ryszard Będkowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Jerzy Nizioł, oraz przedstawiciel UNIQA TU S.A. Pani Anna Przybyła.
W kategorii najładniejszy balkon wyróżnienia otrzymali:
Zofia Bąk ul. Kamienna 1
Alfred Firek ul. Szwedzka 31
Katarzyna Kuchta ul. W?ska 3
Jadwiga Opiela ul. Oboźna 19
5.Wiesława Szczuka ul. Lubelska 36
Anna Wojtala ul. Lubelska 36
W kategorii najładniejszy ogródek przyblokowy wyróżnienia otrzymali:
Irena Gęborys - ul. Oboźna 29
Agnieszka Łabus ul. Oboźna 19
W drugiej części imprezy wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, które do późnych godzin nocnych bawiły publiczność. Zespół muzyczny "San Remo"
z Grzegorzem Szostakiem i Mariką Kraujutowicz zaprezentował znane włoskie przeboje. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: "Sempre sempre", "Ci sara" czy "Felicita".
Następnie z programem Let's Dance wystąpił zespół wokalny "Gdzie diabeł nie może". Gwiazdą XXI Pikniku Rodzinnego był zespół 2 plus 1, którego przeboje w latach 70-tych i 80-tych śpiewała cała Polska.
Zamojska publiczność doskonale bawiła się przy utworach: "Czerwone słoneczko", "Windą do nieba", "Wstawaj szkoda dnia" czy "Chodź pomaluj mój świat".
XXI Piknik Rodzinny zakończono tradycyjnie pokazem sztucznych ogni. Imprezę prowadziła Katarzyna Figura.
W dniu 3 lipca 2017r. w ramach 42 Zamojskiego Lata Teatralnego na terenach rekreacyjnych Spółdzielni nad rzeką Łabuńką, gościliśmy artystów z zespołu Divadlo Haliganda z Koszyc.
Podczas spektaklu artyści z teatru The Fairytale Machine wspólnie z dziećmi wybierali i reżyserowali z machiny ulubione bajki.
W dniu 11 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla dzieci, wyróżnionych prac plastycznych w konkursie pn. ,,Moje ulubione zwierzątko,, organizowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową.
Wyróżnienia otrzymały:
I miejsce Justyna Wdowich
II miejsce Oliwia Kołtun
III miejsce Zofia Konaszczuk
W dniach 15 -19 maja 2017 r. członkowie Klubu Seniora ,,U Waleriana,, uczestniczyli w wycieczce turystycznej na Mazury. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Seniorzy zwiedzali najciekawsze zakątki Olsztyna, Siedlec, Suwałk, Wojnowa i Mrągowa. Dodatkową atrakcją wycieczki - był rejs statkiem ze Studziennej do Augustowa.
W dniu 3.06.2017r. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka była organizatorem wycieczki turystycznej po Zamościu pn. ,,Zwiedzamy nasze miasto,,.
W wycieczce uczestniczyły dzieci z kół zainteresowań i osiedli spółdzielczych.
W dniu 19 maja b.r. w świetlicy osiedlowej przy ul. E. Orzeszkowej 28 odbyła się wystawa zwierzątek domowych.
W wystawie uczestniczyły dzieci z osiedli spółdzielczych, które posiadają własne zwierzątka. Organizatorem wystawy była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego, współorganizatorem Zarząd Osiedla E. Orzeszkowej i Reymonta.
Imprezę zorganizowaliśmy dzięki życzliwości sponsorów: Zoo Market Revia Park Pan Robert Kowalski, Purina Pro Plan, Oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Millera w Zamościu.
Na wystawę dzieci przyniosły swoje zwierzątka, które zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością i zaproszonymi gośćmi: Pan Paweł Kulik lekarz weterynarii, Pan Piotr ?achno kierownik Schroniska dla zwierząt, Pani Magdalena Kolibska opiekun schroniska, Janina Gąsiorowska Przewodnicząca Zarządu oś. E. Orzeszkowej - Reymonta oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jerzy Nizioł.
Wśród zwierzątek znalazły się psy, koty, chomiki, rybki i jeden żółw.
Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Fachowych porad z zakresu hodowli i opieki nad zwierzętami udzielili lekarze weterynarii Paweł Kulik i Piotr Łachno. Spotkanie to po raz pierwszy spotkało się z dużym zainteresowaniem o czym świadczy frekwencja uczestników.
Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci pn.,, Moje ulubione zwierzątko,,.
Najładniejsze prace zostaną nagrodzone podczas wystawy kotów, która odbędzie się 10-11 czerwca 2017 r. w hali OSIR.
W dniu 9.12.2016r. w świetlicy przy ul. E. Orzeszkowej 28 odbyła się mikołajkowa zabawa dla dzieci. Organizatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego oraz Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas wspólnej zabawy, dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu J. Brzechwy p.t. "Rzepka" w wykonaniu seniorów z Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło także licznych konkursów plastycznych, muzycznych i sportowych. Zawody sportowe przeprowadził instruktor ds. sportu Pan Radosław Kołodziejczuk. Ogromną radość dzieciom sprawią Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył upominki.
W dniu 29.12.2016r. w siedzibie Klubu Seniora "Pogodna Jesień" odbyło się spotkanie opłatkowe. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń, poczęstunku i wspólnego kolędowania. Zaproszeni goście ze Spółdzielni mieli okazję obejrzeć "Jasełka" w wykonaniu seniorów.
Nowy Rok kalendarzowy 2017 rozpoczęliśmy wspólnycm kolędowaniem pod nazwą "Wieczór kolęd". Organizatorem przedsięwzięcia była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego. W tegorocznym kolędowaniu uczestniczyły: dzieci i młodzież ze środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD, Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Bursy Międzyszkolnej Nr 1, Bursy Międzyszkolnej Nr 2, Seniorzy z Klubów Seniora "U Waleriana" i "Pogodnej Jesieni" oraz mieszkańcy Spółdzielni. Były życzenia, kolędy i wiersze o tematyce świątecznej oraz wspomnienia minionych wieczorów wigilijnych. "Wieczór kolęd" zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem pięknych polskich kolęd i pastorałek.
W dniu 28 sierpnia 2016 r. na zakończenie wakacji w niedzielne popołudnie odbył się XX Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego. Imprezę plenerową mogliśmy zorganizować dzięki uprzejmości sponsorów, którzy przekazali środki finansowe oraz nagrody rzeczowe. Piknik rodzinny rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 blokiem imprez dla dzieci.
Były gry, zabawy, konkursy dla dzieci i rodziców. W dalszej części programu swoje umiejętności przedstawili publiczności wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Zanim jednak na scenie pojawili się kolejni wykonawcy, ogłoszono wyniki corocznego konkursu na. Najładniejszy balkon i ogródek, i wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Jednym z punktów programu był Finał konkursu Miss Kroniki Tygodnia. Tytuł najpiękniejszej otrzymała Justyna Różańska ze Stefankowic. W dalszej części pikniku z muzyką klezmerską i kulturą żydowską zaprezentował zespół muzyczny Szalom Chełm, półfinaliści programu TVN Mam talent. Gwiazdą XX Pikniku Rodzinnego był aktor i piosenkarz Iwan Komarenko, znany przede wszystkim z hitu Jej czarne oczy.
Dwudziesty Piknik Rodzinny zakończył się w godzinach nocnych pokazem sztucznych ogni.